Project Description

49

Cyklistů

36

Běžců

103 295 Kč

Vybráno

HONZÍK

Těhotenství Honzíkovo maminky probíhalo naprosto v pořádku a oba rodiče se moc těšili až přijde den D a uvidí svého chlapečka.

Bohužel po protahovaném porodu, který trval 22 hodin, musel být Honzík dvakrát oživován. Následkem těžké hypoxie je postižený mozek a  tedy i problémy s pohybem ( DG: porodní asfyxie, ischemie CNS-HIE, I.-.III.PMR,  kvadrusymtomatologie, PM retardace s kvadruspasticitou, epilepsie a svalová hypotonie).
Rodina se snaží s Honzíkem podstupovat co nejvíce pohybových terapií, neboť je po nich na Honzíkovi vidět veliký pokrok a spokojenost. Všechny tyto terapie, které je důležité pravidelně opakovat a kompenzační pomůcky jsou samozřejmě pro rodinu neskutečně finančně náročné.

TEREZKA

Terezka je statečná a šikovná holčička, která bojuje každý den s tím co ji život přinesl. Po narození se zjistilo, že Terezka má vzácné genetické onemocnění, trizomii 12chromozonu tzn..mírnější formu Pallister Kilian syndromu. 

Onemocnění je to velmi vzácné, závažné a bohužel je neléčitelné, ovlivňuje hybnost svalů, komunikaci, zrak, celkový motorický i mentální vývoj. Díky rehabilitacím dělá Terezka stále malé pokroky, to je největší odměna. 

Terezka v péči mnoha odborných lékařů, docházíme na ergoterapii, hipoterapii, jezdíme do Prahy na neurorehabilitaci 4x ročně na měsíční terapii, která Terče moc pomáhá. Chodíme do Ostrovské nemocnice za skvělou fyzioterapeutkou a další fyzio dochází k nám domů. Cvičíme vždy a všude :)

Terezka nechodí, neleze ale sama se posadí, došoupe se po prdelce kam potřebuje. Teď pomaličku objevuje svět z výšky a zjišťuje, že nožičky nejsou jen do nohavic u kalhot :) Díky speciálním ortézám se Terezka může postavit na nožičky. Vidět svět z výšky se jí moc líbí a já doufám, že nebudeme dlouho čekat na první krůček. 

Protože svaly na těle nepracují správně tak se Terezka potýká s těžkou formou skoliozy. S tou jí pomáhá korzet trupu, který jí střed těla podrží. Zároveň je ale strašně nutné korzet občas odložit do kouta a pořádně cvičit protože tělo pod korzetem se povolí a ochabuje. 

Motorický vývoj jde pomalu ale zatím postupuje a my věříme, že se nám podaří dostat se co nejdál to půjde. 

S odstupem času už víme, že nic není tak černé jak se zdá být ♥️♥️